• Fialový deň 💜

• 26. októbra sme so Žiackou školskou radou zorganizovali v našej škole ďalší farebný deň, a to pri príležitosti Dňa finančnej gramotnosti. Užili sme si deň v škole zaodetí do fialových kúskov oblečenia a taktiež sme si pripomenuli, aké dôležité je rozumieť financiám a neutrácať ich na zbytočnosti.

• „Záložka do knihy spája slovenské školy“ v ŠKD

• Aj tento rok sa deti z ŠKD zapojili do projektu : „Záložka do knihy spája slovenské školy“

Tohtoročnou témou bolo: Môj literárny príbeh čaká na  Tvoje prečítanie.“

Veríme, že sa nám záložky podarili a potešia deti z partnerskej školy.

• Fyzika v 6. ročníku 🔎🧪

• Tak aj takto môže vyzerať fyzika – voňavá - skupenstvá, hydraulický zdvihák, vodováha, váženie - váhy, meranie teploty v každodennom živote... fyzika - to nie sú len nekonečné vzorce a poučky 😉

• Pasovačka v 1.B 🥳🥳🥳

• Dňa 18.10. sa v 1.B konala dlhoočakávaná pasovačka prvákov 🥳🥳🥳 .Na žiakov čakali veselé úlohy, ktoré museli splniť, aby mohli byť úspešne pasovaní. Každý žiak dostal kráľovskú korunu, diplom a krásne fixky.Dúfame, že sa prváčikom bude medzi nami páčiť a budú sa tu cítiť ako doma .

• 5.B V DOPRAVNOM MÚZEU🚎🛵🚲

• Vo štvrtok 20.10. sa žiaci 5.B zúčastnili exkurzie v Rajeckých Tepliciach. Dozvedeli sa nielen veľa zaujímavostí z histórie dopravy, ale súčasťou prehliadky bola aj vedomostná hra, ktorú naši žiaci zvládli na výbornú.

• Dni zdravej výživy v ŠKD : 10. - 14.10.2022 🍒🍌🍇🍓🍍🍎🍏🍐

• V mesiaci október, sa už tradične konali v našom ŠKD dni zdravej výživy, ktoré sme zamerali na podporu zdravia a zdravého životného štýlu.

Deti nosili každý deň rôzne druhy ovocia a zeleniny a tak okrem rozhovorov o tom, ako si pripraviť zdravú desiatu, či olovrant, mohli sme pripravovať spolu s deťmi ovocné a zeleninové taniere a misy, ovocné šťavy.

Jeden deň sme venovali len jabĺčkam ... sú sladké, voňavé, šťavnaté... Jablko je jedno z najzdravších druhov ovocia. Aj napriek tomu jeho konzumácia klesá a mnohí uprednostňujú exotické ovocie. Vieme o ňom naozaj všetko?

Deti vyrobili veľa krásnych papierových jabĺk, zaspievali si veselé pesničky o jabĺčkach, ochutnávali, krájali a zdobili, súťažili...

Prostredníctvom rôznych záujmových činností sme si urobili v ŠKD pestré dni a zároveň sme poukázali na význam ovocia a zeleniny v našom jedálničku.

Rodičom ďakujeme za spoluprácu a odporúčame pozrieť si fotky vo fotogalérii.

• Gratulujeme 👏🧠👏

• Dňa 19.10.2022 sa v Krajskej knižnici  v Žiline konalo okresné kolo čitateľskej súťaže Knižný Vševedko.  Našu školu reprezentovali dvaja štvrtáci - Riško Farkašovský a Zinka Kamenská. Obaja boli úspešní, no 3. miesto len o pár bodov vyhrala Zinka Kamenská. Gratulujeme!!! 👏👏

Držme jej  palce aj na krajskom kole v Dolnom Kubíne.

• Biológia mimo školských lavíc 🌳🌿

• Minulý týždeň si žiaci 5.A a 5.S užili slnečné lúče aj trocha počas vyučovania. Počasie nám prialo a tak sa žiaci učili spoznávať dreviny a kry v okolí našej školy.

• Deň zdravej výživy v 2.B 🍏🍎🍐🍊🍋🍌🍉🍇🍓

• V piatok 14.10. si žiaci 2.B triedy urobili za pomoci svojich rodičov skvelé dobroty na Deň zdravej výživy. Úplne bez problémov sme všetky dobroty zvládli spapať. Aby sme sa len nenapchávali, vyriešili sme si aj tajničku a hádanky v pracovnom liste.

• Športový úspech našej žiačky

• Dňa 15.10.2022 sa žiačka 5.B triedy Emma Slováková zúčastnila 2. oblastného kola JIPAST v športovej gymnastike.

V konkurencii 29 pretekárok sa umiestnila na krásnom 2. mieste.

GRATULUJEME

• Technická olympiáda 🔧🔨

• Dňa 11.10 sa uskutočnilo online školské kolo Technickej olympiády. Zúčasnilo sa ho 17 vybraných žiakov z ktorých boli úspešní 15. Do okresného kola postupuje z 1. miesta Matúš Belko (9.A) a 2. miesto Eliška Štepánková (8.B) a v 2.  kategórii z 1. miesta Sára Jedináková (7.B). Všetkým zúčastneným ďakujeme a postupujúcim držíme palce :)

• Návšteva Rosenfeldovho paláca 🕍💒🕍

• V piatok 7.10.2022 deti z 9. oddelenia ŠKD s pani vychovávateľkou p.Kukanovou navštívili Rosenfeldov palác. Deti sa zúčastnili na vzdelávacom programe: "Prieniky umenia a vedy - tvorivá dielňa." Po krátkej prezentácii sa z nich stali surrealistickí umelci a vytvorili tri diela - obrazy, postavy a báseň.

• Beh pre najmenších 🏃‍♀🏃🏃‍♀🏃‍♂

• 7.10.2022 sa vybraní žiaci z 1. - 4. ročníka zúčastnili akcie Beh pre najmenších v Sade SNP. Súťažilo sa v 4 kategóriách: chlapci/dievčatá z 1. a 2.ročníka  a tiež chlapci/dievčatá 3. a 4. ročníka. Deti sa zabavili, zapotili aj vzájomne nahlas povzbudzovali. Medailové miesta nám síce, o vlások, unikli, keď sa Matias Švaňa z 2.B a Matúš Sedliaček zo 4.A umiestnili na krásnom 4. mieste, ale zážitky ostávajú.

• Modrý deň 🔵

• V pondelok (10. októbra) sme si v škole pripomenuli Svetový deň duševného zdravia odporúčaniami, ako si urobiť každý jeden deň krajším a pokojnejším. Zároveň sme sa zapojili do farebného dňa, ktorý pre nás pripravili členovia Žiackej školskej rady. Tentokrát sme sa obliekli do modrej farby a urobili si tak deň v škole milším, pozitívnejším a farebnejším.:-)

• Deň zvierat 🐶🐱🐭🐹🐰🐻🧸🐯🦁🐷🐸🐦

• V utorok 4.10.2022 sa uskutočnila akcia Deň zvierat. Deti si mohli na vyučovanie priniesť svoje vlastné zvieratko. Živé alebo plyšové.

Bol to jedinečný zážitok nielen pre našich prváčikov. Všetci sme  museli rešpektovať tieto tvory v triede. Snažili sme sa obmedziť hluk. Spolužiaci nám predviedli, ako sa o svojich miláčikov doma starajú. Zopakovali sme si učivo prírodovedy, vlastivedy, biológie aj geografie. Na matematike sme rátali počet nôh, očí, chvostov, krídel - vytvárali tabuľky aj slovné úlohy. Na slovenskom jazyku sme popustili uzdu fantázie a vymýšľali rôzne texty. Našim štvrtákom chýbal telocvik, a tak  zorganizovali  preteky aspoň pre škrečkov a zajačikov. To ste mali vidieť!

Musíme povedať, že tento rok bolo v triedach viac plyšových zvieratiek. Nečudo, ony znesú hluk a netreba ich kŕmiť. Tešíme sa na budúce 😊