• Úspech našej žiačky 🍀🤸‍♀

• Emmka Slováková zo 4.C sa dňa 28.05.2022 zúčastnila 1. kola Slovenského pohára v Prievidzi v športovej gymnastike a z počtu pretekárok 34 z celého Slovenska, sa umiestnila na krásnom 2. mieste. Emmka, blahoželáme 🍀

• Úspech našej žiačky

• Sofia Janíková zo 6.A obsadila 3. miesto v Okresnom kole v atletike žiačok ZŠ (atletický 4-boj). Srdečne blahoželáme :)

• Exkurzia hora Butkov ⛪🙏

• Dňa 23.05.2022 sa výber žiakov 5. a 7. ročníka zúčastnil exkurzie na najmladšie pútnické miesto - na Butkov. Vypočuli si zaujímavosti o tomto mieste, mohli sa vyspovedať a všetci sa na koniec zúčastnili sv. omše.

• Kritické myslenie v 8. A

• V pondelok sme sa na občianskej náuke venovali téme „Právo na život“. Dozvedeli sme sa množstvo nových vecí a uplatňovali kritické myslenie pri vyjadrovaní našich argumentov, postojov a názorov. Získali sme tak lepší pohľad na preberané učivo :-)

• Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice... 📖📚👀📔

• Dňa 19.5.2022 privítala Krajská knižnica v Žiline do svojich radov nových čitateľov. Stali sa nimi naši prváčikovia z 1.B triedy, ktorí už majú zvládnuté skoro všetky písmenká a tešia sa ako si prečítajú svoje prvé knižky. Deti sa zoznámili s priestormi knižnice a v krátkej besede s pracovníčkou knižnice sa dozvedeli niečo o jej prevádzke, aj o možnosti, ako si vypožičať knihy. Potom sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie čitateľských preukazov v priestoroch knižnice a naši malí prváčikovia boli pasovaní za čitateľov.

Veríme, že deti budú v budúcnosti knižnicu navštevovať radi, že nájdu v nej veľa poučného, zábavného a inšpiratívneho a už teraz sa tešia na veľa zaujímavých knižiek. A aj naši kamaráti tretiaci si vybrali svoje knihy :)

Tak prváci a tretiaci, huráááá do čítania…. 📖🤩📚👀📔

• Návšteva Krajskej knižnice v Žiline📚📖📒

• Žiaci 2. A triedy sa spoločne s pani učiteľkou a pani vychovávateľkou ponorili do kúzelného sveta rozprávok, ktorým ich previedol pán knihovník.📚📖📒 Vôňou kníh boli malí knihomoli natoľko očarení, že ani jeden z nich neodišiel s prázdnymi rukami.

• Pracovné vyučovanie 💐🌷🌼🌹🌻

• Na pracovnom vyučovaní trieda 3. A pracovala tentoraz vonku. Chlapci pribíjali klince do drevenej dosky a tak vytvorili krásne srdce. Potom ho dotvorili bavlnkou. Dievčatá tvorili obrazy priamo z prírodného materiálu, ktorý našli v areáli školy. Rôzne lupienky, trávy a kvietky lepili priamo na lepiacu pásku do rámu svojho obrazu.

• OFFLINE DEŇ 📵

• Viete si predstaviť byť jeden deň úplne offline? Bez pripojenia na internet a bez elektrického pripojenia? My sme si v škole takýto deň opäť vyskúšali a snažili sa fungovať bez všetkých technických vymožeností. Nebolo to síce jednoduché, ale zvládli sme to a dali tak väčší priestor rozvíjaniu vzťahov s našimi spolužiakmi a kamarátmi.

• Darčeky pre mamičky v 2.B ❣️❣️❣️

• Žiaci 2.B triedy, si počas celého týždňa pripravovali pre svoje maminky darčeky. Zasadili pre ich zdravie bylinku "Nádchovník" vytvorili svojimi silami srdiečko a pripravili pozdrav.

Veríme, že ich darčeky potešili ❣️❣️❣️

• Tvorba predvolebných plagátov na hodine dejepisu

• Žiaci 9. ročníka sa na chvíľu „stali politikmi“. Vytvorili predvolebný plagát vlastnej politickej strany a navrhli niekoľko cieľov, prostredníctvom ktorých by chceli osloviť svojich potenciálnych voličov. Veď posúďte sami!