• Deň narcisov - poďakovanie 🌼🌼🌼

• Naša škola sa opäť aktívne zapojila do realizácie zbierky Ligy proti rakovine - Deň narcisov. Vo štvrtok 28. apríla 2022 pod vedením p. vychovávateľky Janky Bartošovej, žiačky VII. B  - dobrovoľníčky našej školy: Nataša Juríková, Lucia Repkovská, Michaela Závodská a Zoja Šinalová v škole vyzbierali 398 €.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom a vyučujúcim, ktorí prispeli na zakúpenie prístrojov, či liečbu pacientov s onkologickým ochorením. Liga proti rakovine ďakuje všetkým prispievateľom, partnerom, spoluorganizátorom, dobrovoľníkom... každému, kto pochopil, že celý život je v našich rukách, ale občas potrebujeme cítiť pomocnú ruku iných a občas ju môžeme podať... Ďakujeme všetkým, ktorí tak urobili práve na Deň narcisov!

• Žltooranžový deň

• Deň narcisov sa v našej škole niesol v duchu ďalšieho farebného dňa. Ako nám to pristalo, si môžete pozrieť v našej fotogalérii. Ďakujeme členom Žiackej školskej rady za pomoc pri organizovaní tejto milej a obľúbenej školskej akcie.

• Projektové vyučovanie vo fyzike v 6.A triede

• 25.04. sa uskutočnila realizácia projektovej úlohy Hustota látok, vplyv hustoty telesa na správanie sa telesa v kvapaline. Realizácia závisela od žiakov, od ich tvorivosti, fantázie a záujmov . Žiaci prezentovali ako fungujú ponorky, predviedli model potápača, výroba lávovej lampy, výroba domčeka pre škrečka...pri projektovom vyučovaní sa žiaci učia vzájomnej tolerancii a pozitívnemu postoju k práci.

• Projektové vyučovanie v 2.B - Moja malá záhradka 🌱🌿🎍🍃

• Jednou z mnohých možností, ako naučiť žiakov aktívne a efektívne sa učiť, je projektové vyučovanie. Preto si trieda 2.B s pani učiteľkou a pani asistentkou pripravili pre žiakov deň, kedy si vytvorili svoju záhradku🌱🌿🎍🍃

Žiaci si zdobili svoje črepníky, vytvárali menovky, sadili svoju rastlinku a skladali puzzle.

Spoznávali nové bylinky, opakovali si čo všetko musia robiť, aby ich rastlinka dobre rástla.

• VICEMAJSTRI SLOVENSKA!

• Počas víkendu 22. 4. – 24.4. 2022 sa konal pilotný projekt mládežníckych majstrovstiev Slovenska. O celkové prvenstvo na záverečnom turnaji pre najlepších v sezóne vo svojich kategóriách si to rozdali 4 najúspešnejšie tímy starších žiakov. Medzi zúčastnených patrili aj žiaci našej 8.S triedy.

Hoci im úvod turnaja nevyšiel podľa predstáv, v poslednom zápase ukázali svoje odhodlanie a tímovú prácu a za stavu 7:1 v 30. minúte dokázali skóre otočiť a vďaka výsledku 7:9 sa stali VICEMAJSTRAMI SLOVENSKA v kategórii starších žiakov. V rámci turnaja boli udelené aj individuálne ocenenia. Ocenenie za najlepšieho útočníka turnaja sa ušlo našej hráčke Nele Lopušanovej.

Srdečne blahoželáme a želáme veľa podobných úspechov!

• 🧘‍♀🧘 Zdravý chrbátik 🧘‍♀🧘

• Projekt Zdravý chrbátik je celoslovenský projekt, ktorý organizuje OZ Za zdravší život. Projekt je pod záštitou Ministerstva školstva a financovaný Národným športovým centrom.

Hlavným cieľom projektu je predchádzať deformitám chrbtice a chybnému držaniu tela u detí. Projekt je zameraný na žiakov prvého stupňa základných škôl a deti v predškolskom veku (5-6 rokov).

Naši žiaci prvého stupňa sa do tohto projektu zapojili a celých 8 týždňov cvičili cviky pre svoj "zdravý chrbátik"

• Zelený deň

• 22. apríla pripravili členovia Žiackej školskej rady pre celú školu Zelený deň, a to pri príležitosti Dňa Zeme. Nielenže sme sa o tomto dni dozvedeli viac z rozhlasovej relácie, ale urobili sme aj niečo prospešné pre naše životné prostredie a čistili sme okolie školy od odpadkov. Tento významný deň sme si pripomenuli nielen zeleným oblečením, ale aj aktívnou prácou.:-)

• Deň Zeme 🌎🌍🌏

• Deň Zeme v parku Ľ. Štúra

22. apríl – Deň Zeme si žiaci 1. 2. a 4. ročníka pripomenuli účasťou na zábavno-športovo-náučnej akcii mesta Žilina. Deti si pozreli včelí úľ a skúšali prácu včelára, učili sa správne triediť odpad, sadili semienka, navštívili čitateľský kútik a tvorivé dielne, na chodník kreslili najdlhšiu ekohúsenicu, vyskúšali slacklining. Najväčším zážitkom pre väčšinu bolo vystúpenie sokoliarov zo ZŠ v Štiavnických Baniach, ktorí predviedli profesionálnu show s vycvičenými orlami, jastrabmi a výrom.

• Deň Zeme

• V piatok 22.4. sa druhý stupeň našej školy zapojil do výzvy Čisté mesto. Počas tretej a štvrtej vyučovacej hodiny sme čistili okolie školy a priľahlých ulíc.

Veríme, že nielen touto aktivitou si všetci uvedomíme nutnosť starostlivosti o našu Zem. Snažme sa Zem chrániť počas celého roka.

• Exkurzia 4.B

• Žiaci zo 4.B sa vybrali na exkurziu do nášho slovenského malého Ríma - Trnavy. Navštívili tu kultúrne centrum Malý Berlín, zahrali si unikátnu GPS hru Mocný opasok, a za zvládnutú záchranu mesta si v  Mestskej veži  vyrazili dukát a pokochali krásnym výhľadom na mesto :)

• Športový úspech

• Lilien Kubalová z 5.A cez víkend obsadila 1. miesto v dvojhre na súťaži v Dunajskej Lužnej. Za krásny športový úspech blahoželáme :)