• Matematický klokan 🦘 - 1. stupeň

•

Ešte v marci  2024 sa 100 žiakov 1. stupňa zapojilo do medzinárodnej súťaže Matematický klokan🦘 14. júna, odovzdala 🤩 p. riaditeľka diplomy a ceny štrnástim úspešným riešiteľom: Helena a Tereza Belancové, Juraj Lábady (1. A), Ema Blahová, Adela Fričová, Andrej Kasanický (1. C), Lukáš Doruša, Martin Chovan, Matúš Kysela (2. A), Tomáš Lack (2. B), Cyril Šamaj, Adela Borotová, Tomáš Miček (2. C), Anna Lalinská 3. A. Všetkým srdečne blahoželáme. 🥳🥳🥳

• Úspešný Andrej 🏒🏆🏅

• V dňoch 14.-16.06.2024 sa uskutočnil medzinárodný priateľský hokejový turnaj v Rakúsku, v meste St.Pölten. Do výberu sa dostal aj náš žiak, Andrej Piala zo 6.S, a so spoluhráčmi sa umiestnil na krásnom 1. mieste - vyhrali všetkých 6 zápasov. Srdečne blahoželáme! 🍀

• Športový úspech Mateja zo 6.B a Matúša a Tomáša z 5.B 🏆🥇⚽

• Matej Záchenský, žiak 6.BTomáš a Matúš Ťažký z 5.B, sa v sezóne 2023/24 stali so svojím tímom Juventus Žilina víťazom 3. futbalovej ligy v kategórii mladší žiaci. Z 24 ligových zápasov vyhrali 21. Nastrieľali 179 gólov a len 25 inkasovali. Držíme im palce aj do ďalšej sezóny. 🍀

• VYNIKAJÚCI ŠPORTOVÝ ÚSPECH 🚵🏆🥇

• Náš žiak, Jakub Záchenský, uplynulý víkend zvíťazil na veľkom medzinárodnom etapovom preteku v Čechách. Vyhral presvedčivo všetky etapy a získal tak okrem celkového prvenstva aj dres pre najlepšieho šprintéra a najlepšieho vrchára. Celkovo v tejto sezóne ešte nenašiel premožiteľa a je na čele všetkých tabuliek.😊Gratulujeme a držíme palce aj naďalej! 🍀😊

• Štvorylka 2024💃

• Dňa 4.6 sa dievčatá 8.-9. ročníka zúčastnili každoročného tancovania štvorylky na Mariánskom námestí. Nezastavilo nás ani nepriaznivé počasie 💃😊

• Hracie karty ♠️♥️♦️♣️

• V siedmom ročníku v 7.A v rámci matematiky získavania a triedenia údajov hrali žiaci Uno alebo farára so sedmovými kartami. Zapisovali si vyhodené karty počas 45 min hry. Následne vytvorili zo zozbieraných údajov tabuľky pre jednotlivé symboly alebo farby, k tabuľkám vytvorili grafy. Všetko to pekne farebne dotvorili, aby  projekt ulahodil aj oku.

• Letný plavecko-anglický Camp 🏊📖

• Tím TENAX a Bc. Alexander Hrabovský organizujú letný plavecko-anglický Camp pre deti vo veku od 8 do 14 rokov.

Tábor je jedinečný svojou kombináciou športu, zábavy, vzdelávania a dobrodružstva. Deti budú mať príležitosť rozvíjať svoje plavecké zručnosti pod vedením skúsených trénerov, ktorí zabezpečia, že každé dieťa sa bude cítiť bezpečne a sebaisto vo vode. Plávanie je nielen skvelým športom, ale aj aktivitou, ktorá podporuje fyzické zdravie a pohodu.

Okrem plávania sú v ponuke dynamické a interaktívne kurzy angličtiny. Kvalifikovaní učitelia používajú zábavné a inovatívne metódy výučby, ktoré deti nadchnú a motivujú k učeniu. Učenie sa angličtiny sa tak stáva príjemným zážitkom, ktorý deti prirodzene vtiahne do sveta jazyka a komunikácie.

V tábore sa kladie dôraz aj na tvorivé aktivity, tímové hry a spoločenské aktivity, ktoré podporujú spoluprácu, kreativitu a budovanie priateľstiev. Deti sa zapoja do rôznorodých dielní, športových hier a dobrodružných výletov, ktoré im prinesú nezabudnuteľné zážitky a nové kamarátstva.

Počet miest na Campe je obmedzený a ostáva nám posledných 10 miest v každom turnuse.

TENAX Camp sa bude konať v dvoch turnusoch na začiatku letných prázdnin:

1. turnus: 1.7. – 4.7.2024

2. turnus: 8.7. – 12.7.2024

Viac informácií a link na registráciu tu: PRIHLÁŠKA

Pre ďalšie informácie kontakt na tel. čísle 0905 891 354 alebo e-mailovej adrese tenaxcamp@gmail.com.

Deň na Campe začína vždy ráno 8:00, kde sa deti prevezmemú pred Mestskou krytou plavárňou v Žiline a končí 16:00, kedy sa deti odovzdajú do rúk rodičov na tom istom mieste.