• Dôležité !!!

Vážení rodičia, predkladám Vám zostručnenú  informáciu kvôli prijímacím pohovorom Vašich detí. Kto chce, môže si celú informáciu prečítať na stránke Úradu verejného zdravotníctva.

Výňatok: ...S účinnosťou od 15.4.2020 Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky umožňuje konanie prijímacích skúšok na SŠ  za dodržania nasledovných podmienok:

... používať vlastné písacie potreby,

...v rámci (ústnych = pohovory) prijímacích skúšok v skupinách po dvoch študentoch; pri písomných testoch dodržiavať minimálne 2 metrové odstupy jednotlivých študentov medzi sebou (obsadzovať každú druhú lavicu)

Pred začatím skúšky je potrebné zmerať teplotu členov skúšobnej komisie a študentov

V priestoroch zariadenia musia byť umiestnené na dostupných miestach dezinfekčné prostriedky na dezinfekciu rúk. Potrebné je pravidelne dezinfikovať povrchy pracovných plôch a kľučky a pravidelne krátkodobo a účinne vetrať miestnosti. Po celý čas konania skúšok je zakázaná konzumácia stravy a nápojov.

O termíne podpisovania prihlášok Vás budem informovať cez eŽK.

H. Danižková, vých.poradca

Termíny prijímacích skúšok na stredné školy

podrobné informácie na:

www.iedu.sk/zivotne_situacie/prijimacie_konanie_a_zapisy/Stranky/StrednaSkola.aspx

www.zask.sk/sk/aktuality/aktuality/deviataci-musia-pripravit-prijimacie-skusky.html

www.uips.sk/registre/vyber-skol-podla-kriterii

Zák. zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na učebné a študijné odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu.

do 20.2. t.r.

Riaditeľ školy odošle prihlášky na stredné školy na učebné a študijné odbory, ktoré vyžadujú overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu.

do 28.2. t.r.

Talentové skúšky.

25.3. - 15.4.

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ na ostatné študijné a učebné odbory (okrem odborov, na ktoré sa vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu).

do 10.4.

Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ.

viď. záložku "Oznam pre žiakov ..."

Riaditeľ zašle prihlášky žiakov na SŠ vrátane osemročných gymnázií.

do 10.4. t.r.

Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ - náhradný termín.

1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

viď. záložku "Oznam pre žiakov ..."

1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií)

viď. záložku "Oznam pre žiakov ..."

Pri výbere strednej školy (SŠ) treba brať do úvahy:

♦ prospech žiaka

♦ záujem žiaka

♦ zdravotný stav

Žiaci 9. ročníka majú na výber:

Dĺžka štúdia

1. Gymnázia                         4 - ročné (maturita)

Bilingválne gymnázium   5 – ročné (maturita)

2. Stredné odborné školy - SOŠ, SPŠ, DA, OA...

4 – ročné študijné odbory (maturita)

3 - ročné učebné odbory(výučný list)

3. Spojené školy                   4 - ročné (maturita)

3 - ročné (výučný list)

Žiaci 8. ročníka: prospech (koniec 7. roč. a polrok 8. roč.)

Môžu ísť len na  bilingválne gymnáziá

♦ talentové prijímacie skúšky - bilingválne gymnázia (štátne, súkromné)

Prihláška:

Po potvrdení od lekára o zdravotnej spôsobilosti má zákonný zástupca dve možnosti:

1. sám si ju odošle na strednú školu

2. rodič/žiak ju prinesie do školy a my ju odošleme na strednú školu

Zápisný lístok:   základná škola vydá iba 1 zápisný lístok

Zákonný zástupca ho osobne odovzdá na strednej škole, kde bol žiak prijatý.

Poznámka: v prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte výchovnú poradkyňu:

helena.danizkova@zsjavorku.sk