• Pestrofarebný deň ❤️🩷🧡💛💚💙🩵💜🤎🖤🩶🤍

• V utorok, 20. marca, sme mali v triedach farebnú „divočinu“, nakoľko sme sa ďalším farebným dňom zapojili do Medzinárodného dňa boja za odstránenie rasovej diskriminácie. Aj týmto spôsobom sme sa rozhodli v našej škole podporiť myšlienku boja proti rasizmu, diskriminácii a nenávisti voči cudzincom. Ďakujeme členom školského parlamentu za ochotnú pomoc pri organizovaní tejto milej školskej akcie.

• Športový úspech našej žiačky 🤸‍♀️🥇🏆

• Naša žiačka, Emmka Slováková zo 6.B, sa dňa 16.03.2024 v meste Ostravice v Českej republike zúčastnila súťaže EAGO GRAND PRIX v športovej gymnastike a umiestnila sa na krásnom 1. mieste. Emmka, blahoželáme! 🍀😊

• Školská liga florbal 🏑

• Dňa 13.3. sa uskutočnilo ďalšie kolo školskej ligy vo florbale, ktorého sa zúčastnili aj žiaci ZŠ, V.Javorku.

Výsledky:

ZŠ V.Javorku - ZŠ Karpatska 9:0

ZŠ V.Javorku - ZŠ Hájik 12:0

Zostava: Rudinec D. , Haščík A., Šumichrast O., Macák J., Ako M., Harant T., Sága D, Barbořák T., Kováč M.

Chlapci, srdečne blahoželáme! 😊🍀

• Čas premien 🩷

• Dňa 6.3. sa žiačky 6.A,6.B a 6.S zúčastnili prednášky Čas premien. Program vychádza  zo stratégie Svetovej zdravotníckej organizácie.  Prednáška ponúkla dievčatám možnosti, ako v tomto období plnom zmien, posilňovať zdravé sebavedomie, ako lepšie chápať fyzické a psychické zmeny, ktorými budú prechádzať alebo už prechádzajú a uvedomiť si, že tieto zmeny sú prirodzenou súčasťou ich vývoja.

• Olympiáda ANJ - krajské kolo 🖋️

• Dňa 14.2. 2024 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku, v ktorom našu školu reprezentovali Anna Dragúňová v kategórii 1A, žiačka 7. ročníka a Laura Mešťanová v kategórii 1C z 9. ročníka.  Anička sa umiestnila na 9. mieste a Laura na 5. mieste. Blahoželáme dievčatá! 🍀

• Exkurzia - Anatomický park 🚑💊🩹

• Žiaci 7.A a 7.B sa dňa 27.2.2024 zúčastnili aktivity Anatomický park na Strednej zdravotníckej škole v Žiline.  Žiaci si prehĺbili vedomosti získané počas hodín Biológie prostredníctvom zaujímavých modelov a plagátov jednotlivých sústav ľudského tela, a takisto ukážok prvej pomoci.

• ŠL vo futbale ⚽

• Dňa 28.2.2024 sa konalo ďalšie kolo školskej ligy vo futbale. Žiaci našej školy aj za pomoci hlasiviek svojich spolužiakov zvíťazili v oboch zápasoch:

ZŠ Javorku - ZŠ Karpatská 3:2

ZŠ Javorku - ZŠ Martinská 6:0

Srdečne blahoželáme chlapci! 🍀👍⚽

• Exkurzia: Návšteva múzea holokaustu v Seredi

• Dňa 16.02.2024 sa vybraní žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzieNávšteva múzea holokaustu v Seredi. Žiaci si mohli v múzeu prezrieť mnohé vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Spolupracovali aj v tímoch na workshope s názvom „Život v seredskom tábore“, kde vypracovali rôzne zadania a hľadali odpovede na otázky priamo v expozícií. Následne všetko čo zistili, odprezentovali svojim spolužiakom.

• Hviezdoslavov Kubín 📖📖

• Vo štvrtok 15.2.2024 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín 📖 v prednese poézie a prózy.

Na 1.stupni sa do súťaže zapojilo celkovo 23 žiakov (1. – 4. ročník).

Každý súťažiaci získal ocenenie v podobne drobného darčeka. Knižné ceny získali len tí najlepší.

bronzovom pásme sa umiestnili títo žiaci:

• v kategórii  POÉZIA:
            1. miesto –  🥇 Dorota Káčerová – 4.B

2. miesto – 🥈  Krištof Holiš – 3.C a  Yaroslava Libryk – 3.A

3. miesto – 🥉  Jakub Koštek  – 2.A , Michal Králik – 2.B a  Ellie Peťková – 2.D

• v kategórii   PRÓZA:

1. miesto             ---

2. miesto             ---

3. miesto –   🥉 Isa Marková – 3.A

ŠPECIÁLNE OCENENIE:             🎖️   Sonička Čorná – 1.B

🎖️   Tomáš Pittner – 3.A

🎉🎉  Gratulujeme! 🎉🎉