• Činnosť práce školského psychológa

• ▪ Adaptácia nových žiakov, pomoc pri ich začlenení sa do nového kolektívu (podľa potreby).

▪ Práca s triednymi kolektívmi, riešenie problémových vzťahov v triede, prevencia šikanovania.

▪ Individuálne činnosti so žiakmi podľa aktuálnych potrieb žiakov.

▪ Poznávanie štýlov učenia sa žiakov a ich prepojenie na spôsob výučby učiteľov.

▪ Práca s deťmi zo sociálne a kultúrne menej podnetného prostredia.

▪ Konzultácie a poradenstvo v určenom čase.

▪ Orientačná diagnostika žiakov, ktorí majú neprispôsobivé správanie alebo zlý prospech.

▪ Uskutočňovanie prednášok na témy, ktoré budú predchádzať, či eliminovať vznik   negatívnych javov ako sú násilie, agresivita, šikanovanie, intolerancia, záškoláctvo, delikvencia, závislosti.

V prípade záujmu o spoluprácu so školskou psychologičkou prosíme rodiča/ zákonného zástupcu o vyplnenie tlačiva „SÚHLAS zákonného zástupcu žiaka“.

Možné stiahnuť tu:  Suhlas_zakonneho_zastupcu_ziaka.docx