• Školský parlament

je zoskupenie detí 5. - 9. ročníka, ktoré má zabezpečiť lepšie prepojenie činnosti žiakov s pedagogickými pracovníkmi a vedením školy. Členovia predkladajú a reprezentujú záujmy žiackych kolektívov. Stretávajú sa pravidelne raz mesačne (podľa potreby viackrát) a vypracovali si plán činnosti na školský rok 2023/2024.

Zameranie činnosti ŠP:

• Je nápomocný vedeniu školy pri riešení problémov a pri organizovaní aktivít školy.
        • Pomáha pri riešení problémov, predkladá možné návrhy a riešenia v oblasti výchovy a vzdelávania a spolu s vedením školy sa usiluje nájsť vhodné riešenie.
        • Usiluje sa o aktívnu komunikáciu medzi učiteľom a žiakom.
        • Priebežne oboznamuje ostatných žiakov s prebiehajúcimi aktivitami na škole, snaží sa žiakov zapojiť do činnosti školy.

Ciele práce ŠP:

• zlepšovanie vzájomnej spolupráce vo vzťahu učiteľ a žiak
        • podporovanie účasti žiakov na živote školy
        • hľadanie možností mimoškolských aktivít
        • obohatenie žiackeho života nápadmi a návrhmi
        • predkladanie návrhov žiakov
        • usmerňovanie práce v žiackych kolektívoch
        • odmeňovanie žiakov za vynaložené úsilie