• Športové súťaže

"Sever proti juhu"

V piatok, 6.9.2013 sa žiaci 6. a 9. ročníka našej školy zapojili do tradičného futbalového turnaja "Sever proti juhu". Na výborne pripravenom pieskovom ihrisku na plážový futbal, uprostred Hlinkového námestia sa stretli školy, firmy, či partie kolegov, aby si zmerali svoje sily so súpermi.
          Našim chlapcom žreb prisúdil ZŠ Hollého proti šiestakom a ZŠ Budatín proti deviatakom. Oba naše kolektívy sa držali viac ako statočne, keď oboch svojich súperov porazili.. Za zmienku stojí ešte fakt, že 4-mi gólmi sa blysol Welzer z 9.B proti Budatínu.
          Mládencom k ich výkonom gratulujem a verím, že sa im bude podobne dariť aj v ďalších súťažiach počas celého šk. roka.

Dosiahnuté výsledky a naši strelci:

ZŠ V. Javorku - ZŠ Hollého 2:1
          góly: Šmárik, Lopušan

ZŠ V. Javorku - ZŠ Budatín 6:1
          góly: Welzer - 4, Bedřich, Svetlovský.

šk. rok 2012/2013

HALOVÝ FUTBAL V RÁMCI ŠKOLSKEJ LIGY

Dňa 20. 10. a 10. 11. 2011 sa žiaci V. H a VI. H zúčastnili futbalového turnaja v ŠH na ZŠ V. Javorku. V 1. kole so ZŠ Brodno remízovali 0:0 a v 2. kole podľahli ZŠ Lichardova v pomere 3:1.

Našu školu reprezentovali z V. H  - F. Stranianek, D. Smolka, M. Korbáš

zo  VI. H -  I. Hryzák, A. Jurga, S. Pjaták, M. Krištofík, A. Straka, V. Olbert,

P. Kubala, D.  Kováčik, K. Šipčiak, R. Kolek.

Chlapcom za doterajší výkon gratulujeme a priebežne Vás o ďalších výsledkoch turnaja budeme informovať!

Dňa 8. 12. 2011 sme odohrali v poradí už 3. zápas v rámci Školskej športovej ligy so žiakmi ZŠ Bánová. Chlapci prehrali vo veľkom boji tesne 1:0. Doplatili sme na niekoľko nevyužitých šancí.

Nominovaní žiaci z V. H - F. Stranianek, D. Smolka, M. Korbáš, S. Domanický

zo VI. H - I. Hryzák, A. Jurga, S. Pjaták, R. Kolek, V. Olbert, P. Kubala, K. Šipčiak.

Vo štvrtok 2. 2. 2012 sme odohrali v poradí 4. futbalový zápas školskej športovej ligy.

Nominovaní žiaci z V. H - D. Smolka, P. Lingeš, P. Kráľ, M. Korbáš

zo VI. H - I. Hryzák, R. Kolek, K. Šipčiak, A. Groma, A. Straka, S. Pjaták, V. Olbert

Menovaní hráči z V. H a VI. H podali snaživý a bojovný výkon, avšak opäť sme mali problém so zakočením. Množstvo šancí zostalo nevyužitých a žiaľ, slabší deň si vybral aj náš brankár I. Hryzák, inak naša opora z predchádzajúcich zápasov. Chlapci prehrali so ZŠ Gaštanová 4:0.

Vo štvrtok 1.3.2012 sme odohrali ďalší futbalový zápas. Chlapci sa predviedli vo výbornej forme a tentoraz sa im darilo už aj strelecky, keď S. Pjaták zaznamenal hattrick a náš 4. gól pridal M. Korbáš.

Nominovaní žiaci z V. H - F. Stranianek, M. Korbáš

zo VI. H - K. Šipčiak, A. Straka, S. Pjaták, V. Olbert, I. Hryzák, A. Jurga, M. Krištofík, D. Kováčik, R. Kolek

ZŠ Rybné námestie - ZŠ Závodie