• KLASIFIKÁCIA A HODNOTENIE ŽIAKOV ZÁKLADNEJ ŠKOLY, V. JAVORKU 32, ŽILINA V ČASE MIMORIADNEJ SITUÁCIE, SPÔSOBENEJ PRERUŠENÍM VYUČOVANIA   V ŠKOLÁCH V ŠKOLSKOM ROKU 2019/2020

Získavanie podkladov na hodnotenie

• portfóliá žiackych prác
          • rozhovory so žiakmi
          • projekty
          • riešenia komplexných úloh
          • samostatné praktické práce spracované žiakmi počas domácej prípravy s prihliadnutím na individuálne podmienky každého žiaka (napr. online testy, ústne preskúšanie a iné)
          • dodržiavanie stanovených dátumov odovzdávania prác

Hodnotenie jednotlivých predmetov – 1. stupeň

Hodnotenie v 1. ročníku: slovné hodnotenie

Hodnotenie 2.-4. ročník:

Neklasifikované predmety:

• všetky výchovy (VYV, NAV, TSV, ETV, HUV)
          • pracovné vyučovanie
          • všeobecná pohybová príprava

Klasifikované predmety známkou:

• všetky okrem vyššie spomenutých

Hodnotenie jednotlivých predmetov – 2. stupeň

Neklasifikované predmety:

• všetky výchovy (VYV, NAV, TSV, ETV, HUV)
          • technika
          • zdravý životný štýl
          • funkčná gramotnosť
          • športová príprava

Klasifikované predmety známkou:

• všetky okrem vyššie spomenutých

Postup do vyššieho ročníka

• V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov 2. stupňa ZŠ, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vyučovania na diaľku:
            • zámerná ignorácia zadaných úloh zo strany žiaka, ale aj zákonného zástupcu
            • neochota spolupracovať s vyučujúcimi
            • neplnenie si povinností
            • neodovzdávanie prác
            • žiadna komunikácia s vyučujúcim
            • kopírovanie prác
            • práce spracované na veľmi nízkej úrovni vzhľadom na vek a schopnosti žiaka
            • práce vypracované na vyššej úrovni vzhľadom na vek a schopností žiaka (zámerné zavádzanie pedagógov a vypracovanie  prác samotnými zákonnými zástupcami)

a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania. Preskúšanie je možné najskôr dva mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8.2020. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.

• V čase mimoriadnej situácie žiaci druhého stupňa ZŠ, ktorí v 1. polroku dostali známku nedostatočnú z dvoch a viac predmetov alebo boli neklasifikovaní, môžu absolvovať komisionálne skúšky najneskôr do 31.8.2020.