• Projekt Eko Alarm

O projekte

Spoločnosť CURADEN Slovakia s.r.o., zástupca značky CURAPROX spojila občianske združenia Živica, Priateľov Zeme – SPZ, Inštitút cirkulárnej ekonomiky a Nadáciu Ekopolis.

Spoločne sme sa rozhodli venovať téme odpadov na slovenských školách mimoriadnu pozornosť. Materské, základné a stredné školy majú možnosť sa zapojiť sa do celoslovenského pilotného projektu Eko Alarm. Zmena myslenia u ľudí, musí začať od detí a mládeže. Už v mladom veku by mali získavať správny postoj k životnému prostrediu.

Použité zubné kefky premeníme na koše na triedený odpad

Na Slovensku sa ročne predá viac ako 3 milióny zubných kefiek CURAPROX. Tie po použití skončia na skládkach alebo v spaľovniach odpadov. Strácame tak druhotné suroviny, ktoré sa dajú využiť na výrobu iných plastových výrobkov.

Preto CURAPROX vo svojich Smile Shopoch zbiera použité zubné kefky. Následne z nich vyrába koše na triedený zber odpadu, ktoré daruje slovenským školám.

Cieľom projektu je zavedenie systému zberu triedeného odpadu na slovenských materských, základných a stredných školách.
          Školy okrem samotných košov na triedený zber odpadov dostanú aj pravidelný servis (lektorovanie, mentorovanie, materiály a pod.) a finančnú podporu na realizáciu svojich aktivít v téme.

Nádoby na staré zubné kefky sú umiestnené a označené tabuľou
          s oznamom pri hlavnom schodišti – chodbe smerom ku kanceláriám vedenia školy.

Zapojenie sa do projektu od 11. 2017.

Kontaktná osoba : vychovávateľka Kasmanová Otília