• Recyklohry

• O projekte Recyklohry

Školský Recyklačný program Recyklohry vznikol v decembri roku 2010 so zámerom podporiť environmentálnu výchovu na materských, základných a stredných školách na Slovensku.

Cieľom projektu je prehĺbiť znalosť žiakov a študentov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom batérií a použitých drobných elektrozariadení. Projekt je financovaný spoločnosťou ASEKOL SK, ktorá sa na Slovensku špecializuje na spätný odber a recykláciu vyslúžilých elektrozariadení a batérií.
          Projekt je určený všetkým MŠ, ZŠ aj SŠ na Slovensku. Zdarma je aj dodanie zberných nádob na vyslúžilé drobné elektrozariadenia a na použité batérie a tiež následný odvoz po ich naplnení. Za plnenie úloh a zber získavajú školy body, ktoré si potom môžu v našom špeciálnom internetovom katalógu vymeniť za rôzne odmeny charakteru výtvarných či športových potrieb, hier, školských pomôcok.
          Kontajnery na elektroodpad, batérie, tonery a žiarivky sú umiestnené
          pri hlavnom vchode do budovy školy.

Zapojenie sa do projektu : 12. 2010
          Kontaktná osoba : vychovávateľka Kasmanová Otília