O škole Projekty na ZŠ Poradenstvo Detstvo bez násilia Aktivity školy Športové úspechy Hľadáme budúcich hokejistov Rodičom Žiakom ŠKD Kontakty
 • Riaditeľské voľno

  Oznamujeme, že z prevádzkovo-technických dôvodov riaditeľka školy RNDr. Jana Popluhárová Čellárová určila na deň 07.05.2018 (pondelok) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy.

 • Biologická olympiáda

  Dňa 25.4.2018 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády.Našu školu reprezentovali dvaja žiaci, ktorým sa výborne darilo. Marek Serva zo 6.S obsadil 2.miesto a Alexandra Treskoňová z 5.A obsadila 3.miesto. Výhrercom blahoželáme!

 • Deň Zeme so IV. A

  Medzipredmetové vzťahy prírodovedy, výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania kreatívne využili žiaci IV. A v rámci pripomenutia si sviatku "Deň Zeme". 

 • Divadelné predstavenie s historickým šermom

  Dňa 25. apríla si žiaci našej školy pozreli divadelné predstavenie s tematikou starých Slovanov na našom území. Predstavenie bolo obohatené o ukážky historického šermu. Akcia sa konala na školskom dvore. 

 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Deň Zeme - II. B

  Do galérie Deň Zeme - II. B boli pridané fotografie.

 • Deň Zeme – hodina biológie v 5.A triede

  Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi, ktorý sa každoročne oslavuje 22. apríla. Zároveň je príležitosťou nájsť spôsoby a naučiť žiakov žiť v súlade a v harmónii s touto nádhernou planétou .... :)

 • Projekt - Viem, čo zjem

  Žiaci 5.B, 6.A a 4.A zapojení do projektu Viem, čo zjem sa mohli oboznámiť prostredníctvom aktivít s rizikami nesprávneho stravovania. Veríme, že nadobudnuté informácie budú pre nich prospešné nielen teraz, ale aj v budúcnosti.

 • Zeleno-žltý deň

  Aj v mesiaci apríl pripravili členovia Žiackej školskej rady spoločne s p. uč. Škubákovou Farebný deň, v rámci ktorého sme prišli do školy vyfintení v zelených a žltých kúskoch oblečenia. Učitelia aj žiaci sa zladili do farieb mesta Žilina pri príležitosti Dňa narcisov a Svetového dňa lesov. O tom, ako nám táto farebná kombinácia pristala, sa môžete presvedčiť vo fotogalérii :-) 

 • Bedminton na hodine TEV

  Dievčatá 6.A triedy dnes takto využili krásne počasie a vyskúšali si moderný dynamický šport bedminton.

 • Beseda so spisovateľom v III. B

  Žiaci III. B na hodine čítania čítali knihu "Adela, ani to neskúšaj!" Knihu napisal spisovateľ Peter Karpinský a ilustráciami prispel Ľubo Paľo. Mali sme tú česť, že spisovateľ aj ilustrátor zavítali na besedu do našej triedy. Beseda bola pútavá, deti sa dozvedeli veľa zaujímavých veci o práci spisovateľa a ilustrátora. Deti sa rozprávali aj o prečítanej knihe. Na záver dostali darček v podobe časopisu ZIPS, do ktorého prispieva aj pán spisovateľ Peter Karpinský.

 • Učíme sa s deviatakmi - hokej

  Góóól!!! bolo počuť z telocvične, kde sa stretli prváci a deviataci. Žiaci IX. S sa rozhodli ukázať dievčatám a chlapcom  z I. A, ako cvičia, strieľajú góly a trénujú, aby z nich boli úspešní hokejisti. Svojim malým kamarátom predviedli slalom s hokejkou, obraty, streľbu na bránku, ,,miešanie“ (techniku práce s hokejkou a loptičkou). Malí športovci si s veľkým elánom všetky tieto tréningové cviky vyskúšali a plnili pokyny starších žiakov. Atmosféra bola výborná, všetci sme sa dobre zabavili. Poďakovanie patrí aj žiakom - brankárom z VIII.S, Dávidovi Pokornému a Kevinovi Bálintovi.

 • Beseda s hasičmi v II. B

  Do galérie Beseda s hasičmi v II. B (zo dňa 17. apríla) boli pridané fotografie.

 • Exkurzia Osvienčim

  Dňa 16.04.2018 sa výber žiakov 8. a 9. ročníka zúčastnil exkurzie v Osvienčime. Cestou nás sprevádzala pani sprievodkyňa z CK A-Tours, ktorá nám porozprávala zaujímavosti o miestach, ktorými sme autobusom prechádzali. V Osvienčime nás sprevádzala pani sprievodkyňa Katka, ktorá formou príbehov prerozprávala dejiny koncentračného tábora. Dúfajme, že sa nič podobné už viac nezopakuje!

 • Postup na majstrovstvá kraja

  Naši starší žiaci postúpili na majstrovstvá kraja potom, čo vyhrali turnaj o majstra okresu a úspešne prešli aj kvalifikáciou proti majstrovi okresu Bytča - ZŠ Štiavnik. Všetkým žiakom, ktorí mali podiel na tomto našom úspechu patrí veľká gratulácia.

  ZŠ JAVORKU - ZŠ ŠTIAVNIK 4:2  

  Góly: Cvacho - 3, Myšiak

 • Deň narcisov - poďakovanie

  Naša škola sa opäť aktívne zapojila do realizácie zbierky Ligy proti rakovine - Deň narcisov. V piatok 13. apríla 2018 pod vedením p. vychovávateľky Janky Bartošovej, žiaci a žiačky III. B triedy - dobrovoľníci našej školy: Marek Brezani, Tereza Danková, Alica Grófová, Filip Melich, Diana Meszárošová, Eliška Štepánková a Sofia Šujanská v škole vyzbierali 281 €.

  Poďakovanie patrí všetkým žiakom a vyučujúcim, ktorí prispeli na zakúpenie prístrojov, či liečbu pacientov s onkologickým ochorením. Liga proti rakovine ďakuje všetkým prispievateľom, partnerom, spoluorganizátorom, dobrovoľníkom... každému, kto pochopil, že celý život je v našich rukách, ale občas potrebujeme cítiť pomocnú ruku iných a občas ju môžeme podať... Ďakujeme všetkým, ktorí tak urobili práve na Deň narcisov!

 • 2% dane

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

  Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy

  Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to. Tento návod nájdete v ľavej časti našej stránky, v časti 2% dane. ĎAKUJEME :)

 • Mladí florbalisti celkovo druhí

  Mladší žiaci ZŠ Javorku vo florbalovej Školskej športovej lige v stredu vyhrali oba svoje zápasy, no napokon to stačilo "len" na celkové 2. miesto v celoročnej súťaži. Po futsalistoch sa teda výborne umiestnili aj florbalisti, z čoho máme veľkú radosť a chlapcom gratulujeme. :-)

  ZŠ JAVORKU - TEPLIČKA 5:0

  Góly: Lašš - 2, Serva, Cabadaj, Bros

   JAVORKU - HÁJIK 7:1

  Góly: Koštek - 2, Serva - 2, Kopij, Lašš, Tomašec

 • Viem, čo zjem - IV. A

  Dňa 6. apríla si žiaci IV. A vypočuli prednášku a diskutovali o prevencii zdravého stravovania v rámci projektu Viem čo zjem.

 • Majster SR Shito ryu Karatae v II. A

  Mário Pavlovič z II. A sa stal majstrom Slovenskej republiky v Shito ryu Karate a v júni pocestuje do Talianska na majstrovstvá Európy:) Blahoželáme!!! A fandíme mu! 

strana: