• História školy - ZŠ, Rybie námestie 1 (archív)

• HISTÓRIA ŠKOLY Logo Žilina hokej

1. septembra 2006 bola zriaďovacou listinou zriadená Základná škola, Rybie námestie č. 1, Žilina ako rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou. Podľa zriaďovacej listiny je základnou úlohou „ poskytovanie základného vzdelania.“ Športová príprava je zameraná na ľadový hokej.

Základná škola, školská jedáleň a telocvičňa bola v centre obce Nová Mojšova Lúčka, ktorá bola súčasťou mesta Žilina. V objekte Základnej školy sa nachádzal bezbariérový vstup do všetkých miestností s vybavením eskalátora na presun telesne postihnutých na vyššie poschodie.

Súčasťou výchovno - vzdelávacieho procesu bola športová príprava žiakov. Kontinuita vyučovania a športovej prípravy realizovanej na zimnom štadióne bola zabezpečená školským autobusom v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Žiliny.

ZŠ, Rybie námestie 1, Žilina bola k 1. 9. 2013 vyradená zo siete základných škôl. Športovci prešli na ZŠ V. Javorku 32, Žilina, ktorá im vytvorila výborné podmienky na šport, vzdelávanie a výchovu.