• Profil školy

• Základná škola je vo veľmi peknom prostredí na Hlinách V, neďaleko centra mesta, s výbornou dopravnou dostupnosťou.

Okrem žiakov zo spádového obvodu sem dochádzajú aj žiaci z prímestských častí a dedín okresu Žilina, Bytča, Považská Bystrica, Kysucké Nové Mesto, Rajecké Teplice.

V školskom roku 2013/2014 sa do ZŠ premiestnili - zo ZŠ Rybie námestie, športové triedy zamerané na hokej.

Športovú prípravu absolvujú v telocvični, športovej hale, multifunkčom ihrisku a na zimnom štadióne. V záujme školy je vytvoriť kvalitné podmienky nielen pre šport, ale i pre výučbu cudzích jazykov , informatiky, prírodovedných a spoločenskovedných predmetov.

Profil absolventa školy :  stupeň vzdelávania ISCED 1

Absolvent 1. stupňa by mal svojím vystupovaním a správaním šíriť dobré meno školy. V súlade so vzdelávacím programom by mal byť schopný rešpektovať seba ako osobnosť, ceniť si a starať sa o svoje zdravie. Mal by byť schopný citlivo vnímať estetické i materiálne krásy svojej krajiny, chrániť a zveľaďovať jej hodnoty. Byť schopný aktívne pracovať so získanými vedomosťami, orientovať sa v práci s rôznymi zdrojmi informácií. Mal by byť schopný jednoduchej komunikácie v cudzom jazyku. Mal by byť schopný vytvárať dobré medziľudské vzťahy.

Profil absolventa školy :  stupeň vzdelávania   ISCED 2

Absolvent 2. stupňa by mal svojím vystupovaním a správaním šíriť dobré meno školy. V súlade so vzdelávacím programom by mal byť schopný rešpektovať seba ako osobnosť, ceniť si a starať sa o svoje zdravie. Mal by byť schopný citlivo vnímať estetické i materiálne krásy našej krajiny, chrániť a zveľaďovať jej hodnoty a bohatstvo. Mal by byť schopný aktívne pracovať so získanými vedomosťami, orientovať sa v práci s rôznymi zdrojmi informácií, vedieť získané informácie zmysluplne pretaviť do pracovných zručností. Mal by byť schopný jednoduchej komunikácie v jednom  cudzom   jazyku. V komunikácii a správaní s okolím prispievať k dobrým medziľudským vzťahom.  Mal by si byť vedomý svojich  kvalít, byť pripravený pokračovať v ďalšom štúdiu na strednej škole.