O škole Projekty na ZŠ Poradenstvo Detstvo bez násilia Aktivity školy Športové úspechy Hľadáme budúcich hokejistov Rodičom Žiakom ŠKD Kontakty Prihlásenie

Kontakty

 

Riaditeľ školy:

RNDr. Jana Popluhárová Čellárová

Mobil: 0910 912 122

Email: zsjavorku@zsjavza.edu.sk

 

Zástupkyňa riaditeľa školy:

1.stupeň:

Mgr. Mária Kianičková

2.stupeň:

Ing. Martina Kotercová

Mobil: 0911 066 431

 

Úradné hodiny:

Vedenie školy: utorok - štvrtok 8:00-15:00

Výchovný poradca: utorok 12:30-15:00

Špeciálny pedagóg: pondelok - štvrtok 07:00-14:15 

Školský psychológ: piatok 12:00 - 15:30 (kabinet 2. poschodie)

 

Adresa školy:

ZŠ, V. Javorku 32, 010 01 Žilina, Slovakia

Telefón: +421 41 763 7580

Mobil: 0901 716 676

 

Školská jedáleň:

Telefón: 041 723 3376

Mobil: 0904 991 905

 

Zubná ambulancia:

Telefón: 041 724 2285

Piatok 18. 1. 2019
Počet návštev: 3462149

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 18.1.2019)
Harvánek Jakub (7.S)
Laš Nikolas (6.B)
Šamajová Simona (6.B)
Mgr. Ružena Janušová
Zajtra (Sobota 19.1.2019)
Chlapík Patrik (1.B)
Klučka Richard (3.A)
Baláž Mário (9.A)
Banasová Sára (1.B)
Bittová Sára (2.B)
Brna Mário (5.S)
Jedináková Sára (3.B)
Nemčeková Sára (4.A)
Pavlovič Mário (3.A)
Pozajtra (Nedeľa 20.1.2019)
Gelatíková Lea (8.A)
Ficek Sebastián (9.S)
Fojtík Sebastián (1.B)
Ďurana Sebastián (6.S)

OZNAM

Oznamujeme žiakom, zamestnancom, rodičom i priateľom školy, že na stránke mesta Žilina sú pravidelne uverejňované informácie o hlavných a zaujímavých aktivitách v našej škole, ako aj iné dôležité oznamy, týkajúce sa školstva. smiley http://skolstvo.zilina.sk/

 

Novinky

 • Deti 1. odd. ŠKD súťažili v skladaní stavieb z Lega. Niektorí si doniesli aj vlastné Lego, ktoré dostali pod vianočný stromček. Deti dostali sladkú odmenu.

 • Vážení rodičia!

  Prosíme Vás, o poskytnutie starých, vyradených kobercov, ktoré by sme mohli použiť na pokrytie dlážky v chodbe ŠKD z bezpečnostných dôvodov. Ďakujeme.

 • "Sneží, sneží, sneh sa sype, nezatváraj, mráz nás štípe.“ ... a veruže sa aj sypal! Tohtoročná snehová nádielka bola bohatá. Niekoľkocentimetrová vrstva snehu nás prekvapila hneď po návrate z prázdnin. Niekoho viac, niekoho menej, niekoho príjemne, niekoho nepríjemne. A tak sme neotáľali ani my a pustili sme sa do stavania rôznych stavieb zo snehu. Na školskom dvore ich zaraz vyrástlo niekoľko. A nielen snehuliakov sme stavali! Aj sánkovanie na neveľkom kopci urobilo radosť všetkým deťom! Nakuknite do našej fotogalérie a uvidíte.

 • Čakanie na Vianoce sme si spríjemnili vianočnou besiedkou. Počúvali sme vianočné koledy, zasúťažili sme si i zatancovali. Mali sme aj chutné vianočné dobroty, ktoré nám poslali naši rodičia, za čo im ďakujeme.

 • Medzi vianočnými sviatkami hráči 9.S triedy, si na kempe v Havířove zmerali svoje sily s českým a poľským tímom, ale si aj dobre zatrénovali. Pod vedením medzinárodného trénerského zloženia, sa zlepšovali útočníci a obrancovia v tréningoch na ľade a na suchu :)

 • Hokejový turnaj 7.ŠHT – O pohár Žigmunda Pálfyho

  Športová hokejová trieda 7.S prijala pozvanie na tradičný vianočný turnaj v Skalici, kde podľahla iba domácemu tímu, keď už bolo o víťazovi rozhodnuté. Mladí vlci skončili na krásnom 1. mieste.

  Najlepšou brankárkou celého podujatia bola vyhlásená žilinská gólmanka Ivana Látková. Súťaž o najrýchlejšieho korčuliara vyhral Andrej Tomašec. Gratulujeme aj pánovi trénerovi Martákovi, asistentovi Lizákovi!!!

 • Žiaci 5. ŠHT začali nový rok domácim turnajom T+T CUP 2019. Snaha celého tímu dosiahla po dvoch prehrách a troch výhrach krásne štvrté miesto! Chlapcov treba pochváliť za neskutočnú bojovnosť a krásne športové zážitky!

  Veľká pochvala a obdiv patrí aj Jurajovi Jánošíkovi, ktorý na otváracom ceremoniále zahral na heligónke slovenskú hymnu.

  Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov!

 • Medzinárodného turnaja v Dolnom Kubíne sa počas obdobia medzi sviatkami zúčastnili hráči 5. ŠHT. Po výborných výkonoch obsadili druhé miesto, keď vo finále nestačili na výber PRO teamu zo Slovenska. Chlapcom srdečne gratulujeme!

 • Posledný školský deň minulého roka nám prichádzajúce sviatky pokoja spríjemnili a navodili vianočnú atmosféru koledníčky zo IV. A a IV. B triedy.

 • Veselé Vianoce!

  Príjemné prežitie vianočných sviatkov všetkým želá kolektív ZŠ, V. Javorku :)

 • Dňa 20.12.2018 sa na našej škole konala VIANOČNÁ TRŽNICA, kde žiaci predávali svoje výrobky. Zažiť sme tak mohli nádhernú vianočnú atmosféru :) Za utŕženú sumu podporíme opäť psíkov v útulku.

 • Dňa 19. decembra sme navštívili Materskú škôlku. Pani vychovávateľky Sobolová a Kasmanová si pripravili s deťmi krátky kultúrny program, ktorý potešil našich malých kamarátov. Na konci sme si spolu zaspievali vianočné koledy.

 • Dňa 13. decembra sa uskutočnilo vianočné posedenie s rodičmi žiakov I. B triedy. Deti predviedli krásny vianočný program pod vedením p. učiteľky Blanky Trnkovej a p. vychovávateľky Beáty Sobolovej. Po ňom sme si všetci posedeli pri vianočnom punči a koláčikoch. Však sami pozrite na vaše ratolesti.

 • Vážení rodičia, oznamujeme, že dňa 21.12.2018 (piatok) bude skrátené vyučovanie. Vyučovanie bude realizované podľa rozvrhu, ale v skrátenom režime. Za porozumenie ďakujeme!

  Organizácia vyučovania v tento deň:

 • Geografická olympiáda

  V mesiaci december sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Súťaže sa zúčastnilo 45 žiakov. Do okresného kola postupujú:Lukáš Urdák, Tobias Švantner z 5.S, Tomáš Chovanec z 5.A, Veronika Bobáňová zo 6.A, Marek Serva a Filip Švaňa zo 7.S. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a výhercom blahoželáme!

 • Dňa 18.12.2018 sa žiaci 6.-9. ročníka zúčastnili exkurzie do Bratislavy. Cestou v autobuse si mohli žiaci vypočuť históriu územia, ktorým prechádzali, videli Trenčiansky hrad a hrad Beckov. V Bratislave navštívili najskôr výstavu Dni Vianoc v Inchebe, potom sa prešli historickým centrom a vychutnali si atmosféru vianočných trhov. Za spoluprácu a pekný výklad ďakujeme našej pani sprievodkyni Janke :)

 • Z dôvodu skráteného vyučovania sa obedy v piatok 21.12.2018 vydávajú do 13:00.

 • V kalendári je 13. december sviatkom sv. Lucie. Tento magický dátum v minulosti sprevádzali rôzne zvyky, tradície a obyčaje. Je opradený viacerými legendami, ktoré dnes už možno ani nepoznáme. A v tento deň omietli všetky kúty našej školy žiačky z 3.B pod vedením p.uč. Žabkovej .

 • Ste zvedaví, ako by naši deviataci čo najzábavnejšie a najpútavejšie predstavili vyučovaciu hodinu geografie, slovenského jazyka, matematiky a taktiež športovú prípravu? Ak áno, pozrite si ich vydarené videá, ktoré vytvárali a spracovávali na hodine výchovy umením.:-)

 • 13. decembra sa deti z ŠKD zúčastnili divadelného predstavenia Polepetko. Po predstavení ich čakalo milé prekvapenie v podobe Mikuláša, čerta i anjelika. Deti im zaspievali koledy, zarecitovali básničky o zime a za odmenu dostali malé darčeky.

 • Druháci učia deviatakov

  Tak ako každý rok, deviataci - hokejisti navštívili druhákov na vyučovaní. Kým po minulé roky sa deviataci prizerali na prácu druhákov, tentoraz druháci posadili do svojich lavíc deviatakov. No a tí sa preniesli o 7 rokov dozadu a riešili (samozrejme za skvelej pomoci svojich mladších kamarátov) úlohy z matematiky. Počítali, vymaľovávali, rozmýšľali nad úlohami. Hodina matematiky bola pre nich spestrením a určite príjemnou spomienkou na ich detské časy. Ďakujeme žiakom II. A za milý predvianočný zážitok.

 • Radi privítame žiakov celej školy v zborovni, kde sa uskutoční VIANOČNÁ TRŽNICA. Výťažok poputuje opäť do žilinského útulku a pomôžeme tak psíkom.

 • Predvianočný čas využili žiaci IV. A a IV. B na návštevu Rosenfeldovho paláca, pri príležitosti besedy o knihe "Ako maliari vidia svet". Autorky knižky Katarína Kosánová a Andrea Gregušová, im zaujímavo a pútavo predstavili svoje dielo. Žiaci sa dozvedeli, ako táto kniha vznikala a zároveň získali nové informácie o výtvarnom umení. Za sprostredkovanie tejto besedy ďakujeme pracovníkovi mestskej knižnice p. Goranovi Lenčovi.

 • Aj tento rok potešil deti zo IV. odd. svojimi darčekmi Ježiško. Ich radosť si môžete pozrieť na fotografiách. Ďakujeme.

 • Školské kolo OSJL

  V mesiaci november prebehlo na škole školské kolo olympiády v slovenskom jazyku.

  Víťazom sa stal Marek Súkeník (IX.S), ktorý v okresnom kole obsadil pekné 4. miesto. Jemu aj všetkým zúčastneným školského kola - Nelli Horvátová (IX.A), Tetyana Novak (IX.A), Maroš Puškár (IX.A) - za pekné výkony GRATULUJEME!

 • Z dôvodu vyčerpania skladových zásob v školskej jedálni je možné obedy prihlasovať a odhlasovať najneskôr do 18.decembra 2018 do 13.30 hod. !!!

 • Milí rodičia, starí rodičia, deti !

  Pozývame Vás na Vianočnú tržnicu, ktorá sa bude konať v pondelok a utorok, 10. - 11. decembra v popoludňajších hodinách v priestoroch ŠKD. Pani vychovávateľky spolu s deťmi pre vás pripravili milé vianočné drobnosti. Pozrite sa, čo na Vás čaká a ako sme sa pripravovali...

  Tešíme sa na spoločne prežité predvianočné popoludnia.

 • 9.12.2018 hokejisti 9.S odohrali dôležitý zápas s Martinom. V domácom prostredí vybojovali remízu 1:1, pomohli aj chalani z 8.S! Chlapci nevyužili domáce prostredie, ale ukázali bojového ducha.

 • Ani tento rok nezabudol Mikuláš na našu školu. Spolu s milým čertíkom a anjelikom navštívili každú triedu a odmenili všetky dobré deti😊. Nechýbali pesničky, básničky a spoločné fotografovanie.

 • Projekt “Viem, čo zjem”

  Dňa 4.12. a 5.12. sa žiaci 6.A,B; 4.A,B; 3.A,B mohli na besede s pracovníkom RUVZ dozvedieť hravou formou mnohé informácie o vyváženom životnom štýle a správnych stravovacích návykoch. Veríme, že nadobudnuté informácie budú pre žiakov prospešné nielen teraz, ale aj v budúcnosti.

 • Čas Vianoc sa blíži a preto žiaci 5.S využili hodinu TECH na skrášľovanie triedy a navodenie vianočnej atmosféry. Strihalo sa, lepilo sa, maľovalo sa...Pozrite ako im to išlo. :-)

 • Na OK v Tech. olympiáde nás reprezentovali chlapci 9.roč. P. ČIERŇAVA a S. FICEK, ktorí skončili na 9. mieste z 18. Za 7. roč. nás reprezentoval F. ŠVAŇA, ktorý skončil na 12. mieste zo 16. Super práca chlapci!

 • Žiačky 5.-6. ročníka nás reprezentovali vo vybíjanej, kde sa im podarilo zvíťaziť nad ZŠ Zaymusa a následne prehrať zápas so Zš Gaštanová.

 • Prvý decembrový deň hokejisti VIII. S a VII. S odohrali ďalší víťazný zápas. V domácom prostredí bez problémov zdolali súperov z Martina - 5:0. Super, chalani!

 • Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže “Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany", ktorú vyhlásilo Ministerstvo vnútra prostredníctvom sekcie krízového riadenia v spolupráci s okresnými úradmi. S tohtoročnou témou súťaže “Veď aj ja som záchranár” si najlepšie poradila Tánička Jošthová (III. A trieda), ktorá získala v okresnom kole súťaže krásne 2. miesto v kategórii žiakov 1. stupňa ZŠ. V kategórii žiakov 2. stupňa získal krásne 2. miesto žiak 5.S - Tobias Švantner. Srdečne blahoželáme!

 • Nabíjanie čipových kariet na MHD – dochádzajúci žiaci hokejisti

  Platí len pre dochádzajúcich hokejistov 5. 6. 7. 8. a 9. ročník!!! z okolitých obcí ....

  4.12. – v utorok, sa budú nabíjať čipové karty MHD na ďalší štvrťrok, nakoľko platnosť je do 4.12.2018. Žiadam, ak bude žiak chýbať, aby poslal čipovú kartu po spolužiakovi alebo ju ráno rodičia priniesli do 8.15 hod. Vážení rodičia, prosím poznačte si to.

  Ďakujem, Mgr. Saganová

 • Vážení rodičia, dňa 4. decembra 2018 (utorok) sa bude konať rodičovské združenie formou konzultácií, v čase od 16.00 - 17.30 hod. v jednotlivých triedach.

 • Aj naša škola podporuje kampaň Červené stužky a ako každý rok, tak aj tento sme vytvorili živú červenú stužku na podporu kampane.

 • 30. november sa na našej škole niesol v znamení červenej farby. Pri príležitosti Svetového dňa boja proti AIDS sme červeným oblečením vyjadrili solidaritu ľuďom, ktorí boli nakazení vírusom HIV. Žiaci druhého stupňa vytvorili živú červenú stužku - symbol boja s touto vážnou chorobou. Všetkým, ktorí sa do tejto akcie zapojili, v mene žiackej školskej rady ďakujeme.