O škole Projekty na ZŠ Poradenstvo Detstvo bez násilia Aktivity školy Športové úspechy Hľadáme budúcich hokejistov Rodičom Žiakom ŠKD Kontakty

Kontakty

 

Riaditeľ školy:

RNDr. Jana Popluhárová Čellárová

Mobil: 0910 912 122

Email: zsjavorku@zsjavza.edu.sk

 

Zástupkyňa riaditeľa školy:

1.stupeň:

Mgr. Mária Kianičková

2.stupeň:

Ing. Martina Kotercová

Mobil: 0911 066 431

 

Úradné hodiny:

Vedenie školy: utorok - štvrtok 8:00-15:00

Výchovný poradca: utorok 12:30-15:00

Špeciálny pedagóg: pondelok - štvrtok 07:00-14:15 

Školský psychológ: pondelok a štvrtok 12:35 - 15:00 (kabinet 2. poschodie)

 

Adresa školy:

ZŠ, V. Javorku 32, 010 01 Žilina, Slovakia

Telefón: +421 41 763 7580

Mobil: 0901 716 676

 

Školská jedáleň:

Telefón: 041 723 3376

Mobil: 0904 991 905

 

Zubná ambulancia:

Telefón: 041 724 2285

Streda 25. 4. 2018
Počet návštev: 2875307

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 25.4.2018)
Brezani Marek (III.B)
Nižný Marek Rastislav (VI.S)
Pavlík Marek (VI.A)
Serva Marek (VI.S)
Synák Marek (VIII.S)
Súkeník Marek (VIII.S)
Zajtra (Štvrtok 26.4.2018)
Kubicová Nikola (VII.A)
Pozajtra (Piatok 27.4.2018)
Sedliak Adam (VI.A)
Záchenský Jakub (II.A)
Šamaj Jakub (III.B)

OZNAM

Oznamujeme žiakom, zamestnancom, rodičom i priateľom školy, že na stránke mesta Žilina sú pravidelne uverejňované informácie o hlavných a zaujímavých aktivitách v našej škole, ako aj iné dôležité oznamy, týkajúce sa školstva. smiley http://skolstvo.zilina.sk/

 

Novinky

 • Oznamujeme, že z prevádzkovo-technických dôvodov riaditeľka školy RNDr. Jana Popluhárová Čellárová určila na deň 07.05.2018 (pondelok) riaditeľské voľno pre všetkých žiakov školy.

 • Dňa 25.4.2018 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády.Našu školu reprezentovali dvaja žiaci, ktorým sa výborne darilo. Marek Serva zo 6.S obsadil 2.miesto a Alexandra Treskoňová z 5.A obsadila 3.miesto. Výhrercom blahoželáme!

 • Medzipredmetové vzťahy prírodovedy, výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania kreatívne využili žiaci IV. A v rámci pripomenutia si sviatku "Deň Zeme".

 • Dňa 25. apríla si žiaci našej školy pozreli divadelné predstavenie s tematikou starých Slovanov na našom území. Predstavenie bolo obohatené o ukážky historického šermu. Akcia sa konala na školskom dvore.

 • Do galérie Deň Zeme - II. B boli pridané fotografie.

 • Deň Zeme je sviatok venovaný našej Zemi, ktorý sa každoročne oslavuje 22. apríla. Zároveň je príležitosťou nájsť spôsoby a naučiť žiakov žiť v súlade a v harmónii s touto nádhernou planétou .... :)

 • Žiaci 5.B, 6.A a 4.A zapojení do projektu Viem, čo zjem sa mohli oboznámiť prostredníctvom aktivít s rizikami nesprávneho stravovania. Veríme, že nadobudnuté informácie budú pre nich prospešné nielen teraz, ale aj v budúcnosti.

 • Aj v mesiaci apríl pripravili členovia Žiackej školskej rady spoločne s p. uč. Škubákovou Farebný deň, v rámci ktorého sme prišli do školy vyfintení v zelených a žltých kúskoch oblečenia. Učitelia aj žiaci sa zladili do farieb mesta Žilina pri príležitosti Dňa narcisov a Svetového dňa lesov. O tom, ako nám táto farebná kombinácia pristala, sa môžete presvedčiť vo fotogalérii :-)

 • Dievčatá 6.A triedy dnes takto využili krásne počasie a vyskúšali si moderný dynamický šport bedminton.

 • Žiaci III. B na hodine čítania čítali knihu "Adela, ani to neskúšaj!" Knihu napisal spisovateľ Peter Karpinský a ilustráciami prispel Ľubo Paľo. Mali sme tú česť, že spisovateľ aj ilustrátor zavítali na besedu do našej triedy. Beseda bola pútavá, deti sa dozvedeli veľa zaujímavých veci o práci spisovateľa a ilustrátora. Deti sa rozprávali aj o prečítanej knihe. Na záver dostali darček v podobe časopisu ZIPS, do ktorého prispieva aj pán spisovateľ Peter Karpinský.

 • Góóól!!! bolo počuť z telocvične, kde sa stretli prváci a deviataci. Žiaci IX. S sa rozhodli ukázať dievčatám a chlapcom z I. A, ako cvičia, strieľajú góly a trénujú, aby z nich boli úspešní hokejisti. Svojim malým kamarátom predviedli slalom s hokejkou, obraty, streľbu na bránku, ,,miešanie“ (techniku práce s hokejkou a loptičkou). Malí športovci si s veľkým elánom všetky tieto tréningové cviky vyskúšali a plnili pokyny starších žiakov. Atmosféra bola výborná, všetci sme sa dobre zabavili. Poďakovanie patrí aj žiakom - brankárom z VIII.S, Dávidovi Pokornému a Kevinovi Bálintovi.

 • Do galérie Beseda s hasičmi v II. B (zo dňa 17. apríla) boli pridané fotografie.

 • Dňa 16.04.2018 sa výber žiakov 8. a 9. ročníka zúčastnil exkurzie v Osvienčime. Cestou nás sprevádzala pani sprievodkyňa z CK A-Tours, ktorá nám porozprávala zaujímavosti o miestach, ktorými sme autobusom prechádzali. V Osvienčime nás sprevádzala pani sprievodkyňa Katka, ktorá formou príbehov prerozprávala dejiny koncentračného tábora. Dúfajme, že sa nič podobné už viac nezopakuje!

 • Naši starší žiaci postúpili na majstrovstvá kraja potom, čo vyhrali turnaj o majstra okresu a úspešne prešli aj kvalifikáciou proti majstrovi okresu Bytča - ZŠ Štiavnik. Všetkým žiakom, ktorí mali podiel na tomto našom úspechu patrí veľká gratulácia.

  ZŠ JAVORKU - ZŠ ŠTIAVNIK 4:2

  Góly: Cvacho - 3, Myšiak

 • Naša škola sa opäť aktívne zapojila do realizácie zbierky Ligy proti rakovine - Deň narcisov. V piatok 13. apríla 2018 pod vedením p. vychovávateľky Janky Bartošovej, žiaci a žiačky III. B triedy - dobrovoľníci našej školy: Marek Brezani, Tereza Danková, Alica Grófová, Filip Melich, Diana Meszárošová, Eliška Štepánková a Sofia Šujanská v škole vyzbierali 281 €.

  Poďakovanie patrí všetkým žiakom a vyučujúcim, ktorí prispeli na zakúpenie prístrojov, či liečbu pacientov s onkologickým ochorením. Liga proti rakovine ďakuje všetkým prispievateľom, partnerom, spoluorganizátorom, dobrovoľníkom... každému, kto pochopil, že celý život je v našich rukách, ale občas potrebujeme cítiť pomocnú ruku iných a občas ju môžeme podať... Ďakujeme všetkým, ktorí tak urobili práve na Deň narcisov!

 • Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

  Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • skvalitnenie v
 • Mladší žiaci ZŠ Javorku vo florbalovej Školskej športovej lige v stredu vyhrali oba svoje zápasy, no napokon to stačilo "len" na celkové 2. miesto v celoročnej súťaži. Po futsalistoch sa teda výborne umiestnili aj florbalisti, z čoho máme veľkú radosť a chlapcom gratulujeme. :-)

  ZŠ JAVORKU - TEPLIČKA 5:0

  Góly: Lašš - 2, Serva, Cabadaj, Bros

  JAVORKU - HÁJIK 7:1

  Góly: Koštek - 2, Serva - 2, Kopij, Lašš, Tomašec

 • Dňa 6. apríla si žiaci IV. A vypočuli prednášku a diskutovali o prevencii zdravého stravovania v rámci projektu Viem čo zjem.

 • Mário Pavlovič z II. A sa stal majstrom Slovenskej republiky v Shito ryu Karate a v júni pocestuje do Talianska na majstrovstvá Európy:) Blahoželáme!!! A fandíme mu!

 • Naši starší žiaci sa v piatok stali Majstrami okresu Žilina, keď celým turnajom prešli bez jediného zaváhania a všetkých súperov porazili. Chlapcom patrí poďakovanie a veľká pochvala.

  ZŠ JAVORKU - Terchová 7:3

  JAVORKU - Gbeľany 11:1

  ZŠ JAVORKU - Gym. Varšavská 6:4 (semifinále)

  ZŠ JAVORKU - GSF 3:2 (FINÁLE)

 • Pozývame rodičov a žiakov na zápis do prvého ročníka v dňoch 4. apríla 2018, 5. apríla 2018 a 6. apríla 2018 od 14.00 do 18.00. Zápis sa bude konať na prízemí školy. Prosíme priniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu. Tešíme sa na Vás!

 • Dňa 27.3.2018 sa žiaci piatych ročníkov zúčastnili na prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Detská divadelná Žilina 2018. Žiaci si pozreli štyri predstavenia mladých divadelníkov, ktorí si prišli zmerať herecké schopnosti. Vystúpenia boli na veľmi vysokej úrovni a my ďakujeme za krásny kultúrny zážitok!

 • 21.03.2018 sme privítali rodičov, priateľov školy. Poďakovanie patrí našim pedagógom prírodovedných predmetov a žiakom 8.A, 7.A, 6.A triedy za ukážkové zvládnutie pokusov, ukážky prvej pomoci ale aj za úsmevy a dobrú náladu :)

 • Mladší žiaci ZŠ JAVORKU po ďalších dvoch víťazstvách obsadili konečné 1. miesto vo futsalovej Školskej športovej lige a úspešne tak obhájili vlaňajší triumf. Za predvedené výkony a dosiahnuté výsledky počas celého šk. roka si naši chlapci zaslúžia veľkú pochvalu a poďakovanie.

  ZŠ JAVORKU - ZŠ MARTINSKÁ 1:0.
  gól: Paček.


  ZŠ JAVORKU - ZŠ HÁJIK 2:1.
  góly: Pagáč, Serva.

 • Žiaci 6.A triedy sa na hodine informatiky učili pracovať s tabuľkami. Aby videli aj praktickú stránku tabuliek, spracovávali tabuľku, kde si mohli zaznačiť svoj veľkonočný nákup. Občas tabuľka ovládala a hnevala žiakov, občas sa im ju podarilo skrotiť. Výsledok sa ale po dlhšom úsilí dostavil :)

 • Posledný deň v škole sme na hodine nemeckého jazyka strávili vytváraním veľkonočných pohľadníc. A že sme kreativitou nešetrili, môžete vidieť na fotkách :)

 • V stredu 28.03.2018 bude skrátené vyučovanie z organizačných dôvodov. Činnosť ŠJ je bezo zmeny, činnosť v ŠKD je zabezpečená do 15:00 hod.

 • Vo fotoalbume pribudli fotografie zo Dňa otvorených dverí, ktorý sa za vysokej účasti rodičov i prarodičov našich žiakov uskutočnil 20. marca. Ďakujeme za návštevu.

 • Pri príležitosti Svetového dňa vody a Svetového meteorologického dňa navštívili žiaci 5.A a 5.S Regionálne pracovisko SHMÚ v Žiline. Dozvedeli sa veľa informácii o povrchových a podzemných vodách, o meteorológii a o tom ako sa vytvára predpoveď počasia. Exkurzia sa nám páčila a tešíme sa o rok :)

 • Dňa 23.03.2018 sme na našej škole tradične zorganizovali okresné kolo Chemickej olympiády. V priestoroch našej školy sme tento rok privítali 27 súťažiacich. Pár fotiek vám ukáže, ako to počas teoretickej a praktickej súťaže vyzeralo :)

 • Aj 21. marca nás navštívili budúci prváčikovia. Po úvodnom zoznámení deti preukázali svoju šikovnosť, poznali takmer všetky písmenká a čísla, básničky, pesničky... Páčila sa im práca na tabuli, určovanie písmen, počítanie kociek, pracovanie s pracovným listom. Naši prváčikovia im s radosťou pri všetkom pomáhali. Tešíme sa na stretnutie pri zápise do prvého ročníka!

 • Prváčikovia mali opäť návštevu. Zavítali k nám budúci školáci a spoločne sme sa presunuli do rozprávkovej krajiny Písmenkovo. Každý si vybral jedno písmenko, skamarátil sa s ním a plnil všetky úlohy. Deti pozorne počúvali a hádali začiatočné písmenko slov, vymýšľali vlastné slová, vyhľadávali ich na tabuli, sadli si do lavíc a pekne sa podpísali, riešili pracovný list. Prváčikovia im usilovne pomáhali a deti zo škôlky ukázali, že okrem písmeniek poznajú i čísla, pesničky, básničky. A v zázračnej krajine nechýbala ani kamarátka detí – baba Jaga! Už sa na vás tešíme na zápise do 1. ročníka!

 • Prváci zažili veľké dobrodružstvo na hodine matematiky! Hľadali poklad! A cesta k nemu viedla cez vylúštenie obrovskej tajničky, ktorú pre deti pripravila pani Danková. Vylúšti tajničku a hľadaj poklad! Táto veta bola zašifrovaná v jednotlivých príkladoch z matematiky, na ktoré deti zapisovali odpoveď slovne. Bolo to skutočné dobrodružstvo, deti hľadali poklad v triede a nakoniec ho aj našli! A nechýbal ani krásny sprievodný list. Ďakujeme veľmi pekne!

 • Futsalový oddiel 3.-4. ročníka hlási víťazstvo v dnešnom zápase. Chlapci boli odhodlaní, vytrvalí a nakoniec aj úspešní :) Blahoželáme!

 • Z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka ZŠ v predmetoch SJL a MAT riaditeľka školy RNDr. Jana Popluhárová Čellárová určila na deň 21.03.2018 (streda) voľno pre žiakov 5. - 8. ročníka.

  Stravovanie v ŠJ je zabezpečené.

 • 20. februára navštívili našich prvákov ďalší mladší kamaráti, tentokrát z MŠ Bajzova, prevádzka V. Javorku. Deti sa zoznámili s prostredím triedy, smelo sa predstavili a s očakávaním prijali miesto v školských laviciach. Pri práci na hodine ukázali, že si už dokážu poradiť nielen s počtami predmetov na obrázkoch, ale i spočítať a zapísať aj počty zvukov. Potom pozorne počúvali rozprávku a pracovali s počutým textom na pracovnom liste. Ďakujeme pekne za návštevu.

 • V našej škole nám záleží na tom, aby sme nezvyšovali odpad v prírode, preto aj my recyklujeme a zbierame vrchnáčiky z PET fliaš. Nielenže pomáhame životnému prostrediu, ale snažíme sa priložiť ruku k dielu a zbieraním vrchnáčikov pomôcť ľuďom, ktorí sú na financie z recyklovaných vrchnáčikov odkázaní. Ďakujeme členom Žiackej školskej rady a p. uč. Škubákovej za zorganizovanie súťaže v zbieraní vrchnáčikov a blahoželáme jej najaktívnejším výhercom! :-)

  1. miesto – Nella Adriana Brezániová, 2.B

 • Naším dievčatám sa podarilo zvíťaziť aj v poslednom zápase nad ZŠ TEPLIČKA v pomere 6:4 A teda ukončili súťaž vo Vybíjanej so skóre 4 víťazstva a 2 prehry. Všetkým dievčatám patrí uznanie a pochvala :)

 • Svet práce v 8.A triedena tému veľkonočné dekorácie, žiaci si precvičili jemnú motoriku, fantáziu, zaspomínali si na veľkonočné zvyky, oblievačku, šibačku :)